• Bakırköy / İstanbul
  • Info@bakirkoykizyurdu.com
Sıkça Sorulan Sorular

Siz Sordunuz, Biz Cevapladık...

Tümünü Görüntüle

Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Mı??

Bakırköy Elit Kız Yurdumuz 2015- 2016 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri birimine bağlı olarak hizmete açılmıştır.

Kayıt yaptırmadan önce Yurdu görmem ve gezmem mümkün mü??

Tabii ki. İsterseniz bize iletişim numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilirsiniz. Güler yüzlü yurt sorumlularımız sizlere kurumumuzu tanıtmaktan memnuniyet duyarlar.

Yurt Giriş- Çıkış Saatleri Var Mı??

Güvenliğiniz açısından yurda giriş- çıkış saati mevcut olup; giriş saati hafta içi 23:00, hafta sonu 24:00’ dür. Yurttan çıkış saati ise 06:30 ‘dur. Bu saatler dışında giriş /çıkış yapacağınız zaman yurt sorumlularımızı bilgilendirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda kanun ve yönetmelik gereği tüm öğrencilerimizin günlük olarak yurtta olup olmadıklarına dair KBS ve MEBBİS modüllerine bildirimi sağlanmaktadır.

Yurt Güvenliği Nasıl Sağlanmakta??

Yurdumuz 7/24 güvenlik personelleri tarafından korunmaktadır. Yurdumuzun iç - dış çevresi ve ortak alanları 7/24 kapalı devre güvenlik kameralar ile izlenmekte ve kayıtlar arşivlenmektedir.

Kayıt Ücretine Neler Dahil??

Oda fiyatlarına; elektrik, su, ısınma/soğutma, fiber internet hizmetleri; etüt ve çizim odası, ütü odası ve kurutma makinesi kullanımı; lobi, temizlik ve güvenlik hizmetleri dahildir.

Yurda Ziyaretçim Gelebilir Mi??

Bayan ziyaretçilerinizle saat 22:00’ye kadar lobi, Kitabım Cafe ve saklı bahçe ve kış bahçemizde muhabbet edebilir, ders çalışabilir, kutu oyunları (jenga, tabu, tavla, satranç vb.)oynayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ziyaretçilerin odaların bulunduğu katlara çıkmaları güvenlik açısından söz konusu değildir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

İstanbul'un tüm karmaşasından nezih ve hijyenik bir ortamda yaşayarak İstanbul trafiğinde hızlı bir şekilde yol almak istiyorsanız. Tam yerindesiniz!